OCZEKUJĄC NA NOWY ROK

W niedzielę, 1 stycznia, przywitamy pierwszy dzień Nowego 2023 Roku.

Już teraz cieszymy się bardzo tym dniem i pragniemy, aby cały nowy rok był dobry, szczęśliwy, obiecujący, a więc taki,
w którym spełnią się wszystkie nasze dobre życzenia.

Dziś zaczynamy ostatni tydzień Starego 2022 Roku i wraz z nadejściem Nowego Roku, planujemy zacząć wiele od nowa. Jeszcze raz, lepiej.

W ostatni dzień roku jedni idą na sylwestrowy bal, inni świętują z rodzinami w domach, a jeszcze inni przywitają Nowy Rok na modlitwie w kościele. Wszyscy chcą być pełni nadziei i wiary w lepsze jutro, dziękując Bogu za cały poprzedni rok.

Czekając na coś, zatrzymajmy się na chwilę.

Gdy zegar wybije północ, gdy rozdzwonią się dzwony w niektórych kościołach, gdy strzelą szampany, a niebo rozbłyśnie kolorowymi światłami, będziemy składać sobie życzenia. W kościele w Sylwestra usłyszymy „Ciebie, Boga, wysławiamy”,
a nazajutrz - „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. U boku każdego z nas stanie nowy, radosny, błyszczący lampkami wśród zielonych świerków Nowy 2023 Rok.

Niech więc w Nowym Roku wszystko będzie po nowemu. I my też dołóżmy starań, aby żyć lepiej. I choć przyjdą też stare smutki i zmartwienia, to nauczmy się patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Drodzy Czytelnicy! Zacznijmy jeszcze raz, od nowa, lepiej, z wiarą i nadzieją. I postarajmy się być dla wszystkich dobrymi, jak to nowo narodzone Dzieciątko w żłóbku.

Ela